۱۳۹۷ جمعه ۲۹ تير
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور بانوان و خانواده
صفحه اصلی
ايالات متحده آمريكا
قانون ازدواج: قوانين ازدواج آمريكا، ايالتي هستند و از يك ايالت به ايالت ديگر فرق مي كنند. اما به طور كلي مي توان گفت حداقل سن ازدواج در اين كشور 18 سال است به جز دو ايالت نبار اسكا كه 19 و مي سي سي پي كه 21 سال است . بيشتر ايالات به افراد زير 18 سال (حداقل 16 سال البته در مواردي كمتر از آن نيز ديده شده)‌اجازه مي دهند كه با رضايت يكي از والدين يا هر دو يا اجازه دادگاه ازدواج كنند. اگر يكي از والدين يا هر دو در قيد حيات نباشند بايد يك مدرك معتبر دال بر رضايت آنها به دادگاه ارائه شود. ازدواج همجنس‌بازان در حال حاضر در 6 ايالت ماساچوست ،‌كنتاكي،‌لوا،‌ورمونت، نيوهمپشاير و نيويورك و همچنين ديستريكت كلمبيا و برخي قبايل قانوني اعلام شده است در حالي كه در برخي از ايالات هنوز قانوني نشده و يا ممنوع است. چند همسري ممنوع است و جرم تلقي مي‌شود. 

قانون طلاق:‌ در ايالات متحده قوانين طلاق هم مثل ازدواج از قوانيني ايالتي پيروي مي كند اما قوانين فدرال نيز براي جنبه هاي حمايتي زوجين پس از طلاق كه براي كليه ايالات پذيرفته شده است وجود دارد:‌مثل قوانيني كه براي تمام ايالات در رابطه با حمايت فرزندان پس از طلاق است. يا قوانيني كه اجازه استفاده از بيمه مراقبت بهداشتي را براي زوجين پس از طلاق قائل مي شود. براي طلاق ،‌تمام ايالات ، قانون عدم نياز به ارائه شواهد مبني بر وجود خطا يا جرم را به عنوان علت درخواست طلاق پذيرفته اند. اما بايد توجه داشت كه براي دادن حكم طلاق همچنان دادگاه بايد تشخيص بدهد كه :‌
1)‌ رابطه زناشويي ديگر قابل دوام نيست
2)‌تفاوت ها و اختلافات لاينحلي سبب آسيب به ازدواج شده است
3)‌تضاد و عدم توافق طرفين راه هرگونه بهبود يا بازگشت را بسته است
4)‌ازدواج به شكل جبران ناپذيري شكست خورده است تقسيم اموال بنا به قوانين ايالتي مي تواند:
1)‌ به طور مساوي يا 2)‌بنا به تشخيص دادگاه و براساس حق حضانت ، به نسبت بين زوجين تقسيم شود. پرداخت نفقه به سه شكل دائم ، موقت و توانخبشي انجام مي شود در شكل دائم پرداخت كننده گاهي تا آخر عمر و تا زماني كه دريافت كننده نقطه ازدواج نكرده باشد بايد اين مبلغ را بپردازد در شكل موقت در يك بازه زماني موقت اين مبلغ پرداخته مي شود و در شكل سوم به طور موقت و تا زماني كه فرد دريافت كننده بتواند به تنهايي از پس مخارجش بربيايد. البته بايد در نظر داشت كه قبل از حكم چگونگي پرداخت نفقه به سه شكل فوق، دادگاه عوامل مختلفي مثل مدت ازدواج ، مدت جدايي زوجين،‌حق حضانت سن زوجين و ... را نيز مورد بررسي قرار خواهد داد.
تاریخ به روز رسانی: 1395/01/30
تعداد بازدید: 1038
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal