۱۳۹۸ جمعه ۳ خرداد
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور بانوان و خانواده
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1397/12/11  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی  زنان کارگر : نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند   و نادیده گرفتن نیازهای نیمی از جمعیت، جفا به جامعه است.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در افتتاحیه دومین المپیاد ورزشی زنان کارگر : نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند و نادیده گرفتن نیازهای نیمی از جمعیت، جفا به جامعه است. حیدر قاسمی، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی: نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند و نادیده گرفتن نیازهای نیمی از جمعیت، جفا به جامعه است.

به گزارش ایرنا، در دومین المپیاد ورزشی زنان کارگر که در اصفهان برگزار شد، سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان  با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند، گفت: نادیده گرفتن نیازهای نیمی از جمعیت، جفا به جامعه است.
حیدر قاسمی اظهارداشت: حوزه اجتماعی کشور نیاز به حضور همه اقشار، گروه ها و طبقات دارد و خوشحالیم که بانوان با فعالیت در عرصه های مختلف، پیش قراول این حضور هستند.

ناهید تاج الدین نیز در این مراسم تصریح کرد: میزان درصد افسردگی در بین بانوان کشور سه تا چهار درصد بیشتر از آقایان است و ورزش نقش مهمی در کاهش افسردگی بانوان دارد.
وی اظهارداشت: بانوان ستون خانواده هستند و چنانچه از نشاط لازم برخوردار باشند، جامعه نیز بانشاط خواهد شد بنابراین باید شرایطی را فراهم کنیم تا زمینه حضور بانوان در ورزش بیش از پیش فراهم شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور با کمبود نشاط اجتماعی مواجه است، افزود: ورزش تاثیر بسزایی در افزایش نشاط اجتماعی دارد و توسعه ورزش به ویژه در بین بانوان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
همچنین مدیرکل ورزش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رویکرد این وزارتخانه را توجه جدی به ورزش بانوان کارگر بیان کرد و گفت: این رویکرد موجب خواهد شد تا نشاط اجتماعی در بین کارگران زن افزایش و سلامت آنها تامین شود.
فرزاد حیدری ' نشاط، سلامتی و بهره وری ' را شعار اداره کل ورزش وزرات تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد و اظهارداشت: معتقدیم هزینه در ورزش، سرمایه گذاری است زیرا اگر کارگر سالم باشد بهره وری افزایش می یابد.
وی با اشاره به نقش ورزش در تامین سلامت جامعه و جلوگیری از آسیب های اجتماعی گفت: بانوان کارگر باید ورزش را از ضرورت های خود و فرزندانشان بدانند و آن را در سبد خانوار خود قرار دهند.
مدیرکل ورزش وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل دبیرخانه المپیاد ورزشی بانوان کارگر خبر داد و گفت: با راه اندازی این دبیرخانه ، المپیاد ورزشی بانوان کارگر کشور هر سال برگزار خواهد شد.
محسن نیرومند مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان هم طی سخنان کوتاهی با اشاره به اینکه المپیاد ورزشی بانوان کارگر کشور در پنج رشته برگزار می شود، افزایش رشته های این المپیاد در دوره های آینده را خواستار شد.
دومین دوره المپیاد ورزشی بانوان کارگر کشور شنبه شب با حضور 250 ورزشکار از استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، تهران، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان، فارس، سمنان، قزوین، گلستان، لرستان، گیلان، مازندران، یزد، همدان و مرکزی در اصفهان آغاز شد.
این المپیاد ورزشی که به مدت دو روز ادامه می یابد در رشته های بسکتبال سه نفره، شنا، دارت، آمادگی جسمانی و پینگ پنگ برگزار می شود
 
 برای مشاهده عکس‌های بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:


تعداد بازدید: 14
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal