۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور بانوان و خانواده
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1398/06/05 نشست بانوان تأثیرگذار و فرهیخته استان اصفهان با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.
نشست بانوان تأثیرگذار و فرهیخته استان اصفهان با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد. نشست بانوان تأثیرگذار و فرهیخته استان اصفهان با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده برگزار شد.

نشست بانوان تأثیرگذار و فرهیخته استان اصفهان با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در تاریخ 4 شهریور 1398 برگزار شد.

معصومه ابتکار در این نشست، اظهار داشت: تحولات امروز جامعه، تروریسم اقتصادی و عملیات روانیای که دشمنان اعمال می‌کنند برای به زانودرآوردن مردم‌سالاری دینی است که با رهنمودهای مقام معظم رهبری، تلاش‌های دولت تدبیر و امید و همت مردم این اقدامات خنثی خواهد شد.

وی افزود: دولت تلاش خود را بر این مبنا قرار داده که رشد تورم را کنترل کند و همانطور که شاهد هستید امروز پیش بینی های دشمنان در رابطه با سقوط ارزش پول ملی غلط از آب در آمده است.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درخصوص اشتغال زنان عنوان کرد: با تسهیلاتی که در خصوص افزایش اشتغال در استان های مختلف درنظر گرفته شده است، امیدواریم شاهد امیدآفرینی بیشتری در جامعه باشیم و این موضوع در مناسبات بین المللی هم ظهور و بروز پیدا کند و تصریح کرد: امروز در عصر اقتصاد دیجیتال هستیم و با توجه به این موضوع باید مشاغل خانگی بازتعریف شوند تا زنان بیشتری بتوانند در این عرصه مشغول به کار شوند.

ابتکار افزود: استاندار اصفهان، با وجود داشتن نگاه علمی خود به مسائل در کنار مدیریت شایسته استان، سرمایه ای بی بدیل محسوب می شود که باید قدر آن را دانست و از وجودش بهره برد. استان اصفهان می تواند با بسیج مسنجم مردمی بسیاری از مسائل و مشکلات اجتماعی را به سلامت پشت سربگذارد؛ البته نگاه ما در خصوص زنان یک نگاه تعادلی به منظور تحقق عدالت جنسیتی در تمامی حوزه های جامعه اعم از آموزشی، اقتصادی، فرهنگی، حقوقی و تحکیم خانواده و... است.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده ضمن اشاره به لزوم تحقق عدالت جنسیتی گفت: عدالت جنسیتی برگرفته از سیره پیامبر اسلام و معصومین است که بر این اساس زنان و مردان تفاوتی با یکدیگر ندارند مگر در تقوا و پروا داشتن از خداوند تعالی و این موضوع در منش امام خمینی (ره) نیز به خوبی مشاهده می شود.

ابتکار یادآور شد: با توجه به اصل اعتقاد به حجاب باید فضاهای ورزشی برای دختران و زنان جامعه به صورت مطلوب ایجاد شود؛ بنابراین حتی اگر در مدارس نامحرمی برای دانش آموزان دختر وجود ندارد و محیط پیرامونی مدارس آنها نیز شرایط لازم را دارد، می توانند بدون حجاب در فضای آموزشی خود فعالیت کنند.

در این جلسه زنان فعال و تأثیرگذار استان نیز به بیان نظرات خود با معاون رئیس‌جمهور درامور زنان و خانواده و استاندار اصفهان گفت‌وگو کردند.

تعداد بازدید: 28
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal