۱۳۹۸ دوشنبه ۲۵ شهريور
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور بانوان و خانواده
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1398/06/05 سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان رونمایی شد
سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان رونمایی شد سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و عباس رضایی، استاندار اصفهان رونمایی شد.

باتوجه به موافقت نامه منعقد شده بین معاونت رییس جمهوری در امور زنان و خانواده و استانداری در سال 96 «سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان اصفهان» تدوین و در تاریخ 4 شهریور 1398 در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده استان اصفهان با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده و عباس رضایی، استاندار اصفهان رونمایی شد.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده درخصوص سند ارتقای وضعیت زنان اظهار داشت: هم اکنون در8 استان سند ارتقای وضعیت زنان درشورای برنامه‌ریزی استان‌ها تصویب شده و در استان اصفهان نیز پس از تصویب شورای برنامه ریزی استان برای اجرا به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ می‌شود تا بتوانیم با عمل مطابق دستاوردها و راهکارهای سند شاهد تحولات خوبی درحوزه موضوع عدالت جنسیتی باشیم.

ابتکار درخصوص عدالت جنسیتی افزود: عدالت یکی از مولفه هایی است که مورد تأکید امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بوده وهمه دولت‌ها به نوعی درتحقق عدالت تلاش کرده‌اند.عدالت چند بعد دارد که شامل عدالت دربعد سیاسی و دست‌یابی مردم سالارانه حق تعیین سرنوشت، عدالت اقتصادی و همچنین عدالت اجتماعی و ذیل آن عدالت جنسیتی قرار دارد. عدالت جنسیتی قبل از اینکه یک بحث توسعه‌ای باشد از دیدگاه ما یک بحث اسلامی است و در تعالیم دینی و قرآن کریم نیز به عدالت جنسیتی تأکید شده است؛ زیرا نگاه اسلام به موضوع جنسیت نگاه عادلانه است و انسان‌ها در ذات خود تفاوتی ندارند و مقرب‌ترین آن‌ها نزد خداوند کسی است که پروای خداوند را داشته باشد.

وی درخصوص اقدامات دولت درخصوص تحقق عدالت جنسیتی عنوان کرد: در سیاست‌ها و دولت‌های مختلف وقوانین ما موضوع عدالت جنسیتی مورد نظر بوده؛ اما برای اولین بار دربرنامه ششم توسعه به صراحت تلکیف و برنامه عدالت جنسیتی داده شد.

در ادامه، استاندار اصفهان با بیان اینکه بانوان 50 درصد جامعه مارا تشکیل می دهند، عنوان کرد: جامعه درحال تغییر است و جامعه دیگر نمی‌تواند به حالت سنتی قبل برگردد و باتوجه به وضعیت کنونی جامعه و توانمندی‌های بانوان باید مدیریت زنان را در جامعه نهادینه کنیم؛ چراکه هرگاه از بانوان استفاده شده گله و شکایتی نبوده است.

عباس رضایی ضمن درخواست از مدیران و فرمانداران برای توجه به موضوع انتخاب مدیر زن، عمل به سند ارتقای وضعیت زنان استان را راهکار تحقق عدالت جنسیتی و توسعه توانمندی‌های زنان استان عنوان کردند.

در این جلسه و بر اساس اطلاعات سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده اصفهان اعلام شد که استان اصفهان در روند طلاق، رتبه ششم و در بیکاری زنان دارای تحصیلات عالی، رتبه سوم کشور را دارد و اولویت های این استان، نرخ بالای بیکاری زنان تحصیلکرده، نرخ پایین مشارکت اقتصادی و روند افزایشی طلاق تعیین شد.

تعداد بازدید: 26
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal