۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين
جستجو ورود اعضاء نقشه سایت
دفتر امور بانوان و خانواده
صفحه اصلی
اخبار دفتر
1397/02/26 برگزاری اولین جلسه کارگروه بانوان و خانواده
برگزاری اولین جلسه کارگروه بانوان و خانواده

اولین جلسه کارگروه بانوان و خانواده استان  به ریاست جناب آقای دکتر طباطبائی معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استان و دبیری سرکار خانم دکتر اثنی عشران مدیر کل امور بانوان و خانواده ، با حضور جناب آقای دکتر عباسی معاون محترم حقوق بشر و امور بین المللی وزارت دادگستری و دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک ، شهردار محترم اصفهان و با حضور اعضاء تشکیل گردید.ابتدا سرکار خانم دکتر اثنی عشران مدیرکل امور بانوان و خانواده و دبیر کارگروه ضمن خیر مقدم به جناب آقای دکتر عباسی معاون محترم حقوق بشر و امور بین المللی وزارت دادگستری و هیئت همراه با اشاره به آیین نامه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در جمهوری اسلامی ایران توضیحاتی را ارائه نمودند

سپس جناب آقای دکتر عباسی دبیر محترم مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با اشاره به اسناد حقوق بشری دو موضوع -توجه به مصالح عالیه کودکان و نگاه حق مدارانه به مسائل کودکان را مورد توجه قرار دادند. وی در این راستا تأکید کردند تقریباً همه حق های بشری تکلیفند و اگر هم برخی چنین اعتقادی نداشته باشند به هر حال در برابر هر حقی تکلیفی وجود دارد و احیای حقوق کودکان و تحقق آن تکلیفی است همگانی. برای تحقق حقوق کودک همه مسئولند. خانواده و مدرسه، جامعه و دولت در قبال این حق های بنیادین وظیفه دارند و رسالت سنگین امروزه ما این است که برای تغییر رویکرد اجتماعی در قبال نگاه احساسی و عاطفی به کودکان به نگاه حق مدارانه تلاش کنیم و با کار فرهنگی به تغییر نگرش اجتماعی بپردازیم.

سپس جناب آقای دکتر طباطبائی معاون محترم سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استان با اشاره به برنامه سند ملی حقوق کودک ونوجوان خواستار بررسی واجرای طرحها و برنامه های مربوطه با همکاری و تعامل بین دستگاهی شدند. در ادامه ایشان اظهار داشتند نظر به اهمیت تصمیم گیری در کارگروه بانوان وخانواده‌، حضور مدیران در جلسات کارگروه را مهم برشمرده وخواستار تشکیل کمیته های کارشناسی زیرمجموعه کارگروه بانوان وخانواده با حضور کارشناسان مجرب ،‌اساتید دانشگاه ، نمایندگان سمن های مرتبط و... باهدف کارشناسی دقیق طرحها وبرنامه های حوزه زنان شدند . جناب آقای دکتر طباطبائی معاون محترم سیاسی امنیتی و اجتماعی استان همکاری وتعامل بین دستگاهی را جهت اجرای وظایف ذاتی آنها مهم ارزیابی نموده و بیان داشتند مسئولین می بایست در اجرای طرحها وبرنامه های خود به کلیه اقشار ذی نفع اعم از زن ومرد توجه داشته باشند.

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal